SIKÇA SORULAN SORULAR

Fotokatalistler neden virüsleri yok ediyor?
Adından da anlaşılacağı gibi, fotokatalizör bir redoks reaksiyonuna neden olur ve ışığı ışınlayarak aktif oksijen üretir. Bu fotokatalitik etki, klor ve ozona göre çok daha yüksek bir oksitleme gücünü muhafaza eder ve ayrıca organik bileşikleri ve gazları oksitleyip ayrıştırır. Virüs, ayrıca zarf adı verilen bir zarla çevrelenmiş bir RNA (ribonükleik asit) kaplı kapsid (protein kabuğu) ile kaplanmıştır. Ek olarak, ölü virüs de zamanla devre dışı bırakılarak karbondioksit gazı ve suya dönüşür. NANOZONE SOLUTION, insan koronavirüslerine karşı da etkili olduğuna dair kanıt aldı.
Hasta bina sendromuna yardımcı olur mu?
Hasta bina sendromuna formaldehit ve asetaldehit gibi organik maddeler neden olur. Bu organik malzemeler de bozulur ve bu da hastalıklı bina sendromunu azaltması beklenebilir.
Koku hemen kaybolacak mı?
Hasta bina sendromuna formaldehit ve asetaldehit gibi organik maddeler neden olur. Bu organik malzemeler de bozulur ve bu da hastalıklı bina sendromunu azaltması beklenebilir. Hava sirkülasyonu gerektiğinden sirkülatör veya benzeri bir cihaz kullanılması kokuyu daha çabuk ortadan kaldıracaktır.
İnsan vücudunu etkiler mi? İnsan vücuduna zararsız mı?

NANOZONE SOLUTION’da kullanılan titanyum dioksit, ağızda kullanılabilen gıda katkı maddelerinde kullanılan güvenli bir bileşendir. Titanyum dioksit o kadar güvenlidir ki, ABD ve Avrupa’da Gıda ve İlaç Dairesi (FDA) tarawndan bir gıda katkı maddesi olarak kabul edilir ve ayrıca pigmentler ve çikolata gibi gıda ürünlerinde de kullanılır. Aynı zamanda günlük güneş kremi ve diş macunumuzda da kullanılmaktadır.ABD Gıda ve İlaç Dairesi (FDA) da güvenliğini ve etkinliğini kanıtlamıştır.Bu üründeki diğer bileşenler su ve izopropil alkoldür. İzopropil alkol ayrıca doğal şeker kamışından yapılır ve cildi ve eşyaları dezenfekte etmek için kullanılabilen güvenli bir alkoldür. Evcil hayvanları ve küçük çocukları olan aileler için güvenlidir.

Güneş ışığı olmayan bir odada mı çalışıyor?

NANOZONE SOLUTION, malzemeye doğrudan moleküler bağlanmaya izin veren, dünyanın en küçük titanyum dioksit olan 2 nanometre boyutunu kullanır.Geleneksel fotokatalizörlerin aksine, bu ürün zayıf iç mekan ışığına, flüoresan ışıklara ve LED’lere tepki vererek antimikrobiyal bir etkiye sahiptir çünkü tüm uygulanan yüzeyler etkin bir şekilde etkinleştirilebilir

Ne kadar ışığa ihtiyacınız var?
Bir reaksiyona neden olmak için yoğun miktarda ışığa ihtiyacınız yok. Bu etki için iç mekan aydınlatması yeterlidir.